Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2016

Αποτελέσματα 1ης εβδομάδας του "Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2016 - 2017"

Πρεμιέρα με τους "παλιούς" να βάζουν στη... θέση τους, τους "νέους" πραγματοποίησε το τοπικό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης "Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2016-17".

Το πρώτο τζάμπολ της περιόδου βρήκε τους 2 Brothers να ξεκινούν με το... δεξί τις υποχρεώσεις τους πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στο νεοσύστατο Πύραυλο (58-69). Αν και ξεκίνησαν διστακτικά το παιχνίδι βρισκόμενοι πίσω στο σκορ το πρώτο δεκάλεπτο (15-10), η καταπληκτική άμυνα σε συνδυασμό με τον Στεφανίδη που σκόραρε κατά ριπάς τους έφερε μπροστά στο σκορ με 28-20. Στην επανάληψη ο Πύραυλος προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει τους αντιπάλους του κι έτσι δεν μπόρεσε να συνδυάσει τα αποκαλυπτήρια της ομάδας του με θετικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο ματς, οι Βετεράνοι υποδέχθηκαν τον Αφρό και παρά τις αρκετές απουσίες βασικών παικτών κατάφεραν να δείξουν απ' το πρώτο κιόλας ματς πως θα παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο φετινό πρωτάθλημα. Δεββές (16 π.) και Μπισκίνης (15 π.) έκαναν πάρτι κάτω απ' το καλάθι, καθώς οι παίκτες του Αφρού δεν κατάφεραν σε καμία περίπτωση να βρουν τρόπο να τους περιορίσουν. Απ' τους "δασκάλους", οι οποίοι προδόθηκαν απ' τα λάθη και την έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα, ξεχώρισαν οι Γαλάνης (20 π.) και Αναγνώστου (16 π.).

9. Λύκοι                            0/ 0-0/ 00-00/ +00

*Οι ομάδες προκρίνονται στην φάση των οκτώ (8)
*Οι ομάδες θ' αγωνιστούν σε νοκ-άουτ αγώνα για τη συμμετοχή στους στη φάση των οκτώ (8)
*Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ομάδων μετράει το μεταξύ τους αποτέλεσμα.